جراحی پلاستیک جریان متفاوتی نسبت به دیگر جراحی ها دارد. و فرصتی که شما به عنوان پزشک و جراح زیبایی دارید را بسیاری از پزشکان با تخصص های دیگر ندارند و آن جریان مداوم درخواست یک بیمار است که به شما به دفعات میتواند مراجعه کند.

خواسته ها ، نیازها و نگرانی های بیمارانی که متقاضی جراحی پلاستیک و خدمات زیبایی هستند پیچیده و در حال تغییر است. و بسیار مهم است که درک کنید که چرا آنها شما را از بین دیگر جراحان پلاستیک و متخصصین عمل های زیبایی انتخاب کرده اند ، به شما وفادار مانده اند  و شما را به عنوان جراحی خوب به دوستانشان پیشنهاد میدهند.

واقعیت این است که در این زمان، شما به عنوان جراح پلاستیک و پزشک زیبایی در موقعیت بسیار خوبی هستید.

میدانید چرا؟!

 چون اگر به درستی بتوانید بیمارانتان را جذب کنید و رضایتشان را جلب کنید یک درآمدی جاری به ازای هر بیمار برای خود تضمین میکنید.
شما با جامعه ای از افراد سرو کار دارید که میخواهند خوب به نظر برسند و احساس خوبی داشته باشند و  زمان ، پول و تلاش خود را برای این کار سرمایه گذاری میکنند.

و بیماری که اکنون به ظاهر خود اهمیت می دهد در سالهای پیش رو هم این نیاز را همچنان حفظ میکند و حتی با گذشت زمان و ساختار طبیعت وجود انسان که بدن رو به پیری میرود نیاز به رسیدگی و بازسازی روز به روز بیشتر احساس میشود و در نتیجه این افراد تبدیل به بیمارانی میشوند که بارها نیاز دارند به شما برای موارد مختلف مراجعه داشته باشند

در ادامه 10 نکته کاربردی و موثر ویژه جراحی های پلاستیک و زیبایی را با شما در میان میگذارم که به شما کمک می کند تا یک جریان پایدار از بیمارانی داشته باشید که پول زیادی را برای زیبایی خود هزینه میکنند.

 

9 نکته مهم در مورد جراحی پلاستیک و خدمات پزشکی زیبایی پرسود :

 

اولین راهکار بازاریابی پزشکان متخصص و جراحان

نکته شماره 1: بیمارانی را هدف قرار دهید که میتوانند بیشترین سود را برایتان داشته باشند

در دنیای امروز و با فناوریهای متنوع جراحی و غیرجراحی که برای مشکلات مختلف استفاده میشود همه به نوعی میتوانند بیمار بالقوه ی شما باشند . اگر دو فاکتور پول و زمان را را حذف کنید از هر کسی بپرسید که آیا درمورد ظاهرش  چیزی هست که بخواهد تغییر دهد و من تضمین می کنم که 90٪ آنها به شما جواب مثبت می دهند.

با این وجود ، اگر بخواهید نظر تمام این افراد را جلب کنید،  تمام وقت ، پول و انرژی تان تمام خواهید شد. به جای این کار هوشمندانه انتخاب کنید و سودآورترین بیمارانتان را مشخص کنید و سپس فعالیت های بازاریابی و تبلیغاتتان را بر روی آنها متمرکز کنید. به عنوان مثال ، خانم ها هنوز 85٪ از جمعیت بازار جراحی پلاستیک و عمل های زیبایی  را تشکیل می دهند ، بنابراین جامعه ی هدف اولیه میشود خانم ها . سپس تصمیم بگیرید که با کدام گروه سنی تمایل دارید کار کنید و کدام عمل و جراحی ، با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف ، بیشتر مورد علاقه شماست. اینکه شما روی گروه های خاصی متمرکز شوید بسیار موثرتر از آن است که بخواهید همه نوع خدمات به همه ارائه دهید.

 

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته شماره 2: روند تصمیم گیری بیمار متقاضی جراحی پلاستیک را درک کنید

خودتان را به جای بیمار بگذارید که مشکلی دارد که برایش تبدیل به یک دغدغه شده و حالا به دنبال برطرف کردن آن است. از طرفی به دنبال بهترین روش درمان است و از طرفی دغدغه ی انتخاب درست یک جراح و پزشک مطمئن را دارد که تخصص کافی داشته باشد و سلامتش به خطر نیفتد و عملش با بهترین نتیجه همراه باشد.
و حالا با حجم زیادی از نتایج سرچ گوگل ، تبلیغات ، پست های شبکه های اجتماعی و فیلم های یوتیوب مواجه میشود . با دوستانشان صحبت میکنند و هرکسی چیزی میگوید . و چطور میتوان بین این همه نظرات و صحبت های مختلف و گاها متضاد به کسی اعتماد کرد؟

و حالا میتوانید درک کنید تصمیم گیری چه قدر میتواند برای این فرد سخت باشد

و اینجاست که تایید و نظرات مثبت بیماران قبلی میتواند بسیار زیاد کمک کننده باشد تا شخص این اطمینان را بدست اورد که تصمیم درستی دارد میگیرد و انتخاب درستی میکند

بیماران قبلی شما که از عمل شان راضی بودند

بیماران عمل های زیبایی نیاز به اطمینان دارند که نتیجه خوبی کسب می کنند و پشیمان نمیشوند .و شما بوسیله نمایش عکسهای قبل و بعد از عمل ، نظرات مثبت و بیان تجربیات خوشایند بیماران قبلی و رضایتشان از انجام عمل ، اینکه چه مشکلی داشتند و حالا با برطرف شدنشان چه احساسی دارند میتوانید تامین کنید و اطمینان بیمار جدید را برای اینکه در حال گرفتن تصمیم درستی است را جلب کنید

 

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته بازاریابی شماره 3: احساس زیبایی بیمار را تصدیق کنید

در حرفه جراحی پلاستیک  و عمل های زیبایی همه چیز در مورد احساسات است. بیمارانی که به آنها خدمت ازائه میدهید در مورد ظاهرشان نازضایتی  دارند که باعث می شود نسبت به خودشان احساس خوبی نداشته باشند و  این نارضایتی آن قدر بوده که برایشان تبدیل به دغدغه ای شده که به دنبال رفع ان هستند و  به اعتماد به نفس و عزت نفس شان لطمه میزند و آسیب پذیرترشان میکند و همین آسیب پذیری بر کیفیت زندگی آنها به طرق مختلف تأثیر می گذارد.

برای اینکه  بتوانید احساسات و نگرانی های بیمارانتان را به درستی بفهمید و درک کنید شفقت و همدلی نیاز اسا ، اینکه احساس کنند نیازهایشان توسط شما شنیده و درک میشود. هرچه راحت تر بتوانید بیمارانتان را حس کنید و تصدیقشان کنید ، احتمال ارتباط آنها با شما بیشتر میشود و حس بهتری ازارتباط با شما پیدا میکنند و اعتماد شکل گرفته شده منجر به تصمیم گیری راحت تر برای انتخاب شما و پذیرش پیشنهادات شما ایجاد میکند.

 

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته بازاریابی شماره 4: نیازهای دیگر بیمار را به وی بگویید

عموما بیماران برای رفع یک مشکل خاص به شما مراجعه میکنند زیرا از خدمات دیگری که شما میدهید ممکن است اطلاع نداشته باشند. یکی از بهترین روش هایی که میتوانید در این مواقع استفاده کنید پیشنهاداتتان برای عمل های زیبایی دیگری ست که میتواند همزمان یا با فاصله برایشان انجام دهید
عمل هایی که مناسب بیمار هست و حدس میزنید میتواند برای بیمار جذاب باشد و شما هم در آن تبحر دارید به بیمار پیشنهاد دهید

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته شماره 5: بیماران فعلی را بعد از عمل رها نکنید

مهمترین دلیلی که بیماران عمل های زیبایی دیگر به شما مراجعه نمیکنند بخاطر این نیست که از نتیجه ناراضی هستند یا از شما و یا کادر درمان خوششان نیامده . به این دلیل است که بعد از عمل از سمت شما بی تفاوتی میبینند

واقعیت این است که نیاز آنها برای انجام عمل های زیبایی تمام نشده ، فقط دیگر شما را انتخاب نمیکنند و به سراغ همکاران شما میروند. زیرا زمانی که شما انها را به حال خود رها کرده اید دیگرهمکارانتان  با اشتیاق به دنبال جلب توجه آنها هستند

برای اینکه ارتباطتان را با بیمارانتان حفظ کنید نیاز به تلاش و سرمایه گذاری زیادی ندارید فقط کافیست یک برنامه برای حفظ این ارتباط داشته باشید تا بیمارنتان حس کنند که همچنان برایتان مهم هستند و به آنها اهمیت میدهید

 

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته شماره 6: ارجاع دهندگان را تشویق کنید

از بیمارن و افرادی که  شما را به عنوان جراح و پزشکی خوب به دیگران معرفی میکنند و پیشنهاد میدهند استقبال و قدردانی کنید. توصیه یک دوست قابل اعتماد همچنان جزو بهترین روش های جذب بیماران جدید است و مانند جریان خون در بدن میتواند بیماران جدیدی به مطب و کلینیک شما ارجاع دهد که با ذهنیت مثبت و اعتمادی از قبل شکل گرفته به سراغ شما می آیند
برای بیمارانتان که خدمات شما را به دیگران معرفی میکنند و بیمار جدید برایتان میفرستند مزایایی چون کارت هدیه یا تخفیف های خوب برای خدماتتان در نظر بگیرید و اجازه دهید از این موضوع اطلاع داشته باشند که در صورت ارجاع بیمار میتوانند از مزایا و تخفیفات خوبی برخوردار شوند

به بیماران خود بخاطر بسپارید که دوستانتان را به شما قدردانی می کنند و هنگامی که این کار را کردند ، با ارسال یک یادداشت تشکر از شما با کارت هدیه که نشان از قدردانی شما دارد ، از این کار بزرگ استفاده کنید.

 

 

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته شماره 7: بیماران از دست رفته خود را دوباره فعال کنید و برگردانید

تماس مجدد با بیمارانی قبلا به شما مراجعه کرده اند سریعتر ، ارزانتر و آسان تر از جذب و اعتمادسازی بیماران جدید است.

ممکن است بیماران سابق شما به این دلیل دیگر سراغ شما نیامده اند که تجربه ی خوبی از عمل قبلی شان نداشتند یا جایی با قیمت ازران تر پیدا کردند اما نتیجه بدی گرفته اند و برای بازگشت بسیار شرمنده هستند.

پس صمیمانه سعی کنید دوباره ارتباط برقرار کنید. از آنها بپرسید که آیا در تجربه ی عملی که پیش شما داشته اند نارضایتی داشته اند زیرا میخواهید ان را برطرف کنید. و همزمان  برای بازگشت دوباره شان تخفیف ویژه ای در نظر بگیرید که فقط مختص بیماران قبلی میباشد

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته شماره 8: یک تجربه عالی برای بیمار ایجاد کنید

در حوزه ی جراحی های زیبایی حرف اول را “احساس” میزند. اینکه  شما چه قدر خوب توانسته اید با بیمار ارتباط خوبی برقرار کرده باشید. این ارتباط شامل تمام بخش ها و به هر صورتی میشود.

مطمئن شوید که هرگونه تعاملی با بیماران ، چه از طریق تلفن و چه به صورت حضوری ، محترمانه و دوستانه است. هدف این است که آنها را در هر مرحله از فرآیند احساس راحتی کنند.
اگر کادر درمانی دارید از منشی گرفته تا پرستار به همه آموزش دهید و تاکید کنید وفاداری بیمار وابسته به احساسی ست که در هر برخورد در طول فرآیند گرفتن خدمت یا عمل برایش شکل میگیرد

 

 

راهکارهای موثر بازاریابی پزشکی

نکته شماره 9: از شرکای تجاری بهره بگیرید

یکی از بهترین راههای ارجاع بیماران همکاری با شرکای تجاری ست . افرادی که خودشان دارای اعتبار هستند میتوانند نقش بسیار موثری در هدایت بیماران به مطب و کلینیک شما داشته باشند .
چه کسانی را میشناسید که افراد زیادی را میشناسند که میتوانند شما را معرفی کنند ، افرادی مثل پزشکان غیر رقیب، دندانپزشکان زیبایی ، مربی ها و مدیران  باشگاههای ورزشی،  سالن های زیبایی و مزون های لباس و حتی دوستانتان با نفوذ و دامنه روابط بالا.

نتیجه

امیدوارم از نکات بالا به درستی استفاده کنید . بصورت کلی هوشمندانه ترین راه برای شما به عنوان  جراح پلاستیک و یا پزشک متخصص عمل های زیبایی این است که ابتدا از بودجه تبلیغاتی خود برای جذب بیماران جدید استفاده کنید و سپس بقیه را صرف مراقبت و حفظ  بیماران موجود و سابق کنید تا مجدد برای گرفتن خدمات به شما مراجعه کنند

زیرا بیماران شما نیازهای بی پایان دارند و می توانید سالها به آنها رسیدگی کنید ، و عمل های زیبایی دوستانشان را نیز انجام دهید.

 

 

 

  • سفارش تولید محتوای تخصصی ویژه پزشکان و دندانپزشکان
  • آموزش گام به گام و کاربردی افزایش درآمد پزشکان و بالا بردن نرخ جذب بیماران جدید